• Anasayfa
  • Haberler
  • OKULUN ÖTESİNDE ERASMUS+ PROJESİNİN EĞİTİM FAALİYETİ İSPANYA’DA YAPILDI

OKULUN ÖTESİNDE ERASMUS PROJESİNİN EĞİTİM FAALİYETİ İSPANYA’DA YAPILDI

Okul dışı öğrenme ortamlarını doğru ve etkili kullanmak amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğünün ortak olduğu “Okulun Ötesinde Erasmus + Projesi” kapsamında ilk öğrenme-öğretme faaliyet programı İspanya’nın Albacete şehrinde University of Castilla-La Mancha ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Okul dışı öğrenme alanında yapılan çalışmalarda iyi uygulamaların değişimini esas alan proje kapsamında Museo de Albacete (Kent Müzesi), Museo Del Nino (Çocuk ve Eğitim Müzesi) CIAB Science Center (Su Bilim Merkezi) ve Museo de la Curhilleria (Bıçak Müzesi)’da uygulamalı atölyeler yapıldı.

Proje ortakları Türkiye’den Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü ve Şahin Yılmaz İlkokulu, İtalya’dan MUSİL (Endüstri Müzesi), Polonya’dan MSPEI İlkokulu ve Portekiz’den Expolab Bilim Merkezi yerelde yürüttüğü çalışmalarını tanıttılar ve kendi kurumlarında yaptığı faaliyetlerden örnek atölye çalışmalarını gerçekleştirdiler. Beş gün süren programın kapanışı Albacete kenti Belediye Başkan Yardımcısının katıldığı sertifika töreni ile sona erdi.

Bunu Paylaş: