• Anasayfa
  • Haberler
  • Kültürel Miras Atölyeleri Okulun Ötesinde Projesi Kapsamında Gerçekleştirildi

Okul dışı öğrenme ortamlarını doğru ve etkili kullanmak amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğünün ortağı olduğu “Okulun Ötesinde Erasmus+ Projesi” kapsamında hazırlanan Kültürel Miras atölyeleri Bursa Kent Müzesi, Bursa Yaşam Kültürü Müzesi, Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, Bursa Vakıf Kültürü Müzesi, Karagöz Müzesi, Aktopraklık Höyük Arkeopark ve Açık Hava Müzesi ile Muradiye Kuran ve El Yazma Eserleri Müzesi kullanılarak gerçekleştirildi.

Ebru Yapımı, Sözlü Gelenekler, Kumaş Üzerine Ahşap Baskı, Halk Dansları, Vakıf Kültürü, Karagöz Gölge Oyunu, Köy Yaşamında Yardımlaşma, Hamam Kültürü, Bayram Kültürü, Geleneksel Masallar başlıklarını taşıyan ve yaşantıya dayalı öğrenme yöntemlerinin kullanıldığı atölyelere şu ana kadar ilkokul düzeyinde 12 sınıftan toplam 487 öğrenci katıldı.

Öğretmenler Kültürel Miras drama atölyelerinden dilediğini seçerek randevu oluşturabilir ve sınıflarının seçtikleri konuda atölyeye katılmasını sağlayabilirler.

Ayrıca aşağıdaki bağlantı aracılığıyla Okulun Ötesinde web sitesine ulaşabilir ve proje hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Okulun Ötesinde Web Sitesi
Bunu Paylaş: