• Anasayfa
  • Haberler
  • Doğal Miras Atölyeleri Okulun Ötesinde Projesi Kapsamında Gerçekleştirildi

Okul dışı öğrenme ortamlarını doğru ve etkili kullanmak amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğünün ortağı olduğu “Okulun Ötesinde Erasmus+ Projesi” kapsamında hazırlanan Doğal Miras atölyeleri Bursa Kent Müzesi ile Aktopraklık Höyük Arkeopark ve Açık Hava Müzesi kullanılarak gerçekleştirildi.

Uludağ’da Yaşam, Arkeolojik Dönemde Doğa ve Yaşam, Bursa’nın Doğal Mirası, Apollo Kelebeği, Oylat’ın Doğası, Tarihi İnkaya Çınarı, İznik’in Doğası Tehlikede Mi?, Gölyazı’nın Doğası, Bursa’daki Hayvan Türleri ve Bitki Örtüsü, İznik Gölünün Barındırdıkları başlıklarını taşıyan ve yaşantıya dayalı öğrenme yöntemlerinin kullanıldığı atölyelere bu tarihe kadar ilkokul düzeyinde 8 sınıftan toplam 196 öğrenci katıldı.

Öğretmenler, Doğal Miras drama atölyelerinden dilediğini seçerek randevu oluşturabilir ve sınıflarının seçtikleri konuda atölyeye katılmasını sağlayabilirler.

Ayrıca aşağıdaki bağlantı aracılığıyla Okulun Ötesinde web sitesine ulaşabilir ve proje hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Okulun Ötesinde Web Sitesi
Bunu Paylaş: